Makaleler » Blog » Dijital Baskı Sanatı ve Tekstilde Dijital Baskı İçin Doğru Kumaş Seçimi

Dijital Baskı Sanatı ve Tekstilde Dijital Baskı İçin Doğru Kumaş Seçimi

Doğru kumaşı seçmek, doğru tasarımları yaratmak kadar önemli bir sanattır.


Doğru kumaşı seçmek, doğru tasarımları yaratmak kadar önemli bir sanattır. Tekstil sektöründe çoğu zaman tasarımın iyi olduğu ancak kumaşın renkleri iyi absorbe etmediğinin görüldüğü olmuştur. Bu sıkıntılara maruz kaldığını düşünen herkes için, sorunlarına çözüm üretecek bir makale sunuyoruz. Bu yüzden okumaya devam edin:

Dijital baskı yapmak için her zaman renklerinizi emebilecek bir tuvale ihtiyacınız vardır. Bu baskı türünde, bir kumaş üzerine aktarılacak olan baskı, doğrudan bilgisayardaki görüntüden giysi üzerine basılır. Bu tip baskı tekniği 1991 yılında icat edildi. Dijital baskı tekniği, tekstil endüstrisi için adeta bir devrim yarattı. Bu baskı tekniği geleneksel baskı yöntemlerine göre benzersiz avantajlara sahiptir.

Dijital baskı tekniğinin doğuşu ilk olarak Japonya'da gerçekleşti. Tekstil sektöründe dijital baskı yaptırabilmek için özel kumaş türlerine ihtiyaç vardır. Bu yüzden ihtiyaca tam olarak uyacak olan doğru kumaşın seçilmesi çok önemlidir. Dijital baskıda kullanılacak olan kumaşın en doğru şekilde tercih edilebilmesi için, bu konuda önde gelen ve kaliteli kumaş üretimi yapan fabrikalar ile birlikte çalışmak gerekir.

Tekstil sektöründe en doğru dijital baskı kullanımı için her müşterinin ihtiyaçlarının birbirinden farklı olduğu göz önünde bulundurulmalıdır. Tedarikçi-müşteri ilişkisinin, başarılı bir üretim yapılabilmesinde önemli bir payı vardır.  Dijital baskı sanatı uygulanacak bir giyim macerasına atılmak ve bunu başarılı bir işe dönüştürmek için ihtiyaç duyulacak şey doğru bir rehberlikle birlikte eksiksiz dijital baskı çözümü sunulmasıdır.

Dijital baskı sanatının uygulanabileceği bir kumaşın özellikli olması gerekir. Ayrıca bu kumaşlar geniş renk yelpazesine sahip olmalıdır. Standartlaştırılmış ve test edilmiş olan bu kumaşlar yüksek kalitede üretilmeli ve kişiselleştirilmiş ürünler kategorisinde değerlendirilebilecek kadar özel içerikli olmalıdır. Geleceğin trendlerini yakalamak isteyen tüm üreticiler tarafından tercih edilen dijital baskı sanatı her geçen gün değişim ve gelişim kaydetmekle birlikte, tekstil üreticileri tarafından sıklıkla kullanılmaktadır.

 

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Alışveriş Sepetim

X
WhatsApp destek ekibimiz sorularınızı cevaplıyor.
Merhaba, nasıl yardımcı olabilirim?
WhatsApp Destek Hattı
ShopPHP | v5